Programma

* Wijzigingen in het programma voorbehouden.

zondag 26 augustus

16.00 uur
Openingsconcert Stiftskerk Weerselo

Feestelijk Openingsconcert
Wenen, stad van dromen

  • Arnold Schönberg; Die Eiserne Brigade, voor strijkkwartet en piano (1916)
  • Arnold Schönberg: Ein Stelldichein, voor hobo, klarinet, viool, altviool en piano
  • Arnold Schönberg: Verklärte Nacht Op. 4, voor strijksextet (gedicht van Richard Dehmel)
  • Franz Schubert / Vladimir Mendelssohn: Der Döppelgänger, D 957
  • Franz Schubert: Die Forelle Op. 32, D 550
  • Franz Schubert Forellenkwintet in A groot

Encore

  • Erich Wolfgang Korngold: Glück das mir verblieb (Marietta’s lied), uit Die tote Stadt

Musici:

Daniel Rowland, Francesco Sica, Joël Waterman, Victoire Bunel, Răzvan Popovic, Julian Arp, Maja Bogdanovic, Evelien Prakke, James Austin Smith, Thorsten Johanns, Diana Ketler, Maja Horvat, Asia Jimenez

maandag 27 augustus

11.00 uur
Koffieconcert Stiftskerk Weerselo

Sprookjes

  • Claude Debussy: La cathédrale egloutie – Voiles
  • Antonin Dvorak: Silent Woods, voor cello en piano, B. 173
  • Sergei Prokofiev: Walz uit Cinderella, Op. 87, voor viool en piano
  • Alain Ridout: Fernando the Bull
  • Bela Bartok: Fairy tale, uit 44 duos voor 2 violen Sz. 98, BB 104
  • Caliope Tsoupaki: Aeriko
  • Leos Janacek: Pohadka
  • Robert Schumann: Märchenerzählungen Op. 132

Musici:

Nino Gvetadze, Maja Bogdanovic, Daniel Rowland, Maja Horvat, Tim Brackman, Francesco Sica, Diana Ketler, Julian Arp, Thorsten Johanns, Răzvan Popovic

14.30 uur
Matineeconcert Stiftskerk Weerselo

Winnaar Oskar Back Concours 2018
Niek Baar

19.30 uur
Avondconcert Sint-Plechelmusbasiliek Oldenzaal

Letzte Worte – Laatste Woorden

  • Joseph Haydn: Die sieben letzten Worte unseres Erlösers am Kreuze, Hob. XX:2
  • voor koor en strijkers

—-

  • Johann Sebastian Bach: Es ist genug BWV 60
  • Alban Berg (arr. W. Abendroth): Vioolconcert “Ter nagedachtenis aan een engel”,
  • voor viool, strijkkwartet en orgel

—-

  • Johann Sebastian Bach: Fuga a 3 Sogetti (unvollendet), uit Die Kunst der Fuge BWV 1080
  • Ludwig van Beethoven: Strijkkwartet in cis klein, Op. 131

Musici:

Corinne Chapelle, Maja Horvat, Wolfgang Abendroth, Daniel Rowland, Francesco Sica, Asia Jimenez, Joël Waterman, Julian Arp, Zoran Marković
Consensus Vocalis olv Klaas Stok
Brodsky Quartet

dinsdag 28 augustus

11.00 uur
Koffieconcert De Museumfabriek Enschede

13.30 uur
Matineeconcert Gobelinzaal Rijksmuseum Twenthe, Enschede

KURTAG & GOLDBERG VARIATIES

MET KORTE VERHALEN VAN EN DOOR A.L. SNIJDERS

  • Johann Sebastian Bach: (delen uit) de Goldberg Variations, versie voor strijktrio
  • Györgi Kurtág: 12 Microludes Op. 13 voor strijkkwartet
  • Steve Reich: New York Counterpoint
  • Anton Webern: 6 Bagatellen, Op. 9
  • Louis Andriessen: To Pauline O.

Musici:

Corinne Chapelle, Joël Waterman, Julian Arp, Thorsten Johanns, Floor Le Coultre

16.00 uur
Film Concordia Enschede

A Late Quartet

A Late Quartet: film van Yaron Zilberman

Kaarten te bestellen vanaf 15 juli via www.concordia.nl/film

19.30 uur
Avondconcert Grote Kerk, Enschede

Astor Piazzolla’s Maria de Buenos Aires
Tango Night Adios Nonino

  • Astor Piazzolla: Maria de Buenos Aires

Musici:

Virpi Rässiänen, Daniel Rowland, Daniel Bonilla-Torres, Patricio Arroyo, Daniel Rowland, Maja Horvat, Răzvan Popovic, Maja Bogdanovic, Zoran Marković, Ingrid Geerlings, Alberto Mesirca, Natacha Kudritskaya, Marcelo Nisinman, Niek KleinJan

Adios Nonino:

  • Piazzolla/Nisinman: Adios Nonino, Daniel’s Tango, Milonga del Angel,
  • Resurreccion del Angel, Romanza del Diablo

Musici:

Brodsky Quartet and Friends: Daniel Rowland, Marcelo Nisinman, Zoran Marković, Diana Ketler, Natacha Kudritskaya, Alberto Mesirca, Maja Horvat, Asia Jimenez

woensdag 29 augustus

11.00 uur
Koffieconcert Stiftskerk Weerselo

Darkness visible

  • Benjamin Britten: Six Metamorphoses after Ovid
  • John Dowland: In darkness let me dwell
  • Thomas Adès: Darkness Visible
  • John Dowland: If my complaints could passions move
  • Benjamin Britten / Paul Cassidy: Down by the Sally Gardens
  • Benjamin Britten: String Quartet No. 3 in G groot, Op. 94, La Serenissima

Musici:

James Austin Smith, Victoire Bunel, Alberto Mesirca, Natacha Kudritskaya, Brodsky Quartet

14.30 uur
Matineeconcert Stiftskerk Weerselo

Muzikale Liefdesbrieven

  • Clara Schumann: Romance No. 1 Op. 22
  • Robert Schumann: Drei Phantasiestücke Op. 73
  • Clara Schumann: Pianotrio in g klein, Op. 17: I – Allegro Moderato
  • Johannes Brahms: Pianokwartet No. 3 in c klein, Op. 60: III – Andante
  • Robert Schumann: Striijkwartet No. 1 in a klein, Op. 41, Clara Quartet: I – Andante Espress.
  • Robert / Clara Schumann: liederen
  • Robert Schumann: Widmung, uit Myrthen, Op. 25
  • Robert Schumann: Drei Romanzen, Op. 94

Musici:

Corinne Chapelle, Diana Ketler, Thorsten Johanns, Nino Gvetadze, Francesco Sica, Maja Bogdanovic, Răzvan Popovic, David Cohen, Victoire Bunel, James Austin Smith

16.00 uur
Stiftschool Weerselo

Brodsky Masterclass

  • Paul Cassidy (Brodsky Quartet), Masterclass Dostojevski Kwartet

Voor Vrienden en Engelen van het Stiftfestival

18.00 uur
Stiftfskerk Weerselo

NEW GEN

De internationale talenten van de New Generation presenteren een boeiend programma

19.30 uur
Avondconcert Stiftskerk Weerselo

Intieme Brieven

  • Leos Janácek: (delen uit) Op een overwoekerd pad
  • Voorlezing uit brieven van Janácek aan Camilla Stoslova
  • Leos Janácek: Strijkkwartet No. 2, Intimite Letters

—-

  • Josef Suk: Love Song, Op. 7 No. 1
  • Antonin Dvorak: Pianokwintet No. 2 in A groot, Op. 81, B. 155

—-

Liefdesbrieven:

  • Hoffman, Lampl, Livingston / Arr. Nelson Riddle: Close to you, PS I love you
  • Jerome Kern: They didn’t believe me
  • Kurt Weill: Je ne t’aime pas, Youkali
  • Costello / Brodsky: The Juliet Letters

Musici:

Brodsky Quartet, Natacha Kudritskaya, Daniel Rowland, Nino Gvetadze, Victoire Bunel, Francesco Sica, Joël Waterman, Maja Bogdanovic

  • Liefdesbrieven van Frank Sinatra en Kurt Weil
  • The Juliet Letters van Elvis Costello

Brodsky Quartet, Victoire Bunel

Prijs Avondconcert is inclusief New Gen concert

Donderdag 30 augustus

11.00 uur
Koffieconcert Stiftskerk Weerselo

Living room music

  • John Cage: Living Room Music
  • Claude Debussy: 3 Preludes
  • Marcelo Nisinman: Postcard Premiere
  • Marcelo Nisinman: Pourquoi tu te leves
  • Dimitri Terzakis: Flüchtige Gedanken voor klarinet solo (wereldpremière)
  • Francis Poulenc: Sonata pour Clarinette et Piano
  • Dmitri Shostakovich: Zeven romances op gedichten van Alexander Blok, Op. 127

Musici:

Eliane Coelho, Luiz Gustavo Carvalho, Daniel Rowland, Marcelo Nisinman, Zoran Marković, Diana Ketler, Natacha Kudritskaya, Alberto Mesirca, David Cohen, Thorsten Johanns

14.30 uur
Matineeconcert De Buitenplaats Landgoed Het Hakenberg

De Buitenplaats Landgoed Het Hakenberg

  • Sergei Prokofiev: Sonate voor viool solo in D groot Op. 115
  • Dmitri Shostakovich: Two Pieces, for string octet, Op. 11
  • Mozart: Klarinet Kwintet, K.581 in Agroot
  • Astor Piazzolla / Marcelo Nisinman: Jeanne y Paul
  • Carlos Gardel / Marcelo Nisinman: Quando tu no estas
  • Astor Piazzolla: Love and Fear, uit Five tango sensations

Musici:

Daniel Rowland, Răzvan Popovic, David Cohen, Thorsten Johanns, Marcelo Nisinman, Maja Horvat

New Gen musici

Karolina Blaskovic, Tim Brackman, Vera Beumer, Maren Bosma, Floor Le Coultre, Maja Horvat, Asia Jimenez , Emily Turcanek, Tim de Vries

18.00 uur
Avondconcert Stiftskerk Weerselo

New Gen

Ruimte voor de zeer getalenteerde vertegenwoordigers van de nieuwe generatie musici

19.30 uur
Avondconcert Stiftskerk Weerselo

Piano Marathon

Vier toppianisten op één piano

  • John Cage: 4’33”
  • Wolfgang Amadeus Mozart: Das Butterbrot, Kv 6
  • Alexander Scriabin: Prelude and Nocturne voor de linkerhand, op. 9
  • Claude Debussy: 2 preludes
  • Frédéric Chopin: 4 preludes
  • Franz Schubert: Divertissement à la Hongroise, Op. 54 D. 818

—-

  • Erik Satie: Trois morceaux en forme de poire
  • Maurice Ravel: La Valse
  • Antonin Dvorak: 2 Slavische dansen
  • Sergei Rachmaninov: Wals en Romance
  • Albert Lavignac: Galop-marche met acht handen

Musici:

Nino Gvetadze, Natacha Kudritskaya, Diana Ketler, Luiz Gustavo Carvalho

Prijs Avondconcert is inclusief New Gen concert

Vrijdag 31 augustus

11.00 uur
Koffieconcert start Het Stift Weerselo

Concerten in het Twentse landschap

De Stift Fietstour

  • Concerten op Het Stift, Erve Broam, kanaal Almelo Nordhorn

Musici:

  • Duo Tim Brackman – Floor Le Coultre
  • Duo Ingrid Geerlings – Alberto Mesirca
  • Duo Daniel Rowland – Maja Bogdanovic

14.30 uur
Matineeconcert Stiftskerk Weerselo

Love Stories

  • Ludwig van Beethoven: Piano sonate Nr. 14 in cis klein, Nr. 2: Mondscheinsonate
  • Karol Szymanowsky: La fontaine d’Arethuse
  • Karol Szymanowsky: Narcisse
  • Hans Werner Henze: Romeo and Juliet, Ophelia, uit Royal Winter Music
  • Nino Rota / Arr. Vladimir Mendelssohn: Amarcord
  • Natacha Bogojevich: Love Story
  • Maurice Jarre (arr. Rudolf Biro): Dr Zhivago (Lara’s theme)
  • Sergei Rachmaninov: 3 Romances voor cello en piano
  • Sergei Prokofiev: Montagues and Capulets, uit Romeo and Juliet

Musici:

Nino Gvetadze, Daniel Rowland, Maja Horvat, Natacha Kudritskaya, Maja Bogdanovic Asia Jeminez, Alberto Mesirca

17.00 uur
Avondconcert (nabij) Sint-Plechelmusbasiliek Oldenzaal

Poëzie in muziek

Ronde tafel gesprek met Lex Bohlmeijer

  • Fragmenten uit:
  • Debussy Cello sonate
  • Poulenc Vioolsonate,(LORCA hommage)  deel 2 & 3  door Daniel Rowland & Natacha
  • Debussy enkele Preludes
  • Debussy Pianotrio – deel 3 (jonge Debussy)
  • Debussy (arr. Craig White): 2 Preludes
  • Ravel duo – 1 deel / memoire de Debussy

19.30 uur
Avondconcert Sint-Plechelmusbasiliek Oldenzaal

La Voix Humaine

  • Claude Debussy: Syrinx
  • Claude Debussy: Première rhapsodie
  • Claude Debussy (arr. Craig White): 3 preludes (NL Premiere)
  • Ernest Chausson: Concert, pour violon, piano et quatuor à cordes in D major, Op. 21

—-

  • Francis Poulenc: La voix humaine

—-

Late night “Vox Balaenae”

  • Dmitri Smirnov: Evening Song
  • Valentin Silvestrov: The Messenger
  • George Crumb: Vox Balaenae

Musici:

Daniel Rowland, David Cohen, Natacha Kudritskaya, Ingrid Geerlings, Thorsten Johanns, Diana Ketler, Francesco Sica, Asia Jimenez, Joël Waterman, Eliane Coelho, Luiz Gustavo Carvalho, Niels Bijl

Zaterdag 1 september

11.00 uur
Koffieconcert Stiftskerk Weerselo

New Gen in Concert

  • New Gen in samenwerking met Natacha Kudritskaya, Niek KleinJan

12.00 uur
Stiftschool Weerselo

Kinderactiviteiten ism Joliens Theaterhuis

14.00 uur
Matineeconcert Buitenpodium Stiftskerk

Familieconcert

L’histoire du soldat

met verteller René Groothof

  • L’histoire du soldat (suite)

Musici

René Groothof, Daniel Rowland, Thorsten Johanns, Diana Ketler, Niek KleinJan

17.00 uur
Matinee concert Landgoed Singraven, Huize Singraven

Singraven Tea Time Concerts

  • Edward Elgar: Chanson de matin, Op. 15
  • Edward Elgar: Pianokwintet in e klein

Musici:

Daniel Rowland, Francesco Sica, Vladimir Mendelssohn, David Cohen, Natacha Kudritskaya

21.00 uur
Landgoed Singraven

Open Air Cinema: Romeo and Juliet

ism Concordia Enschede

Zondag 2 september

15.00 uur
Stiftskerk Buitenpodium

Feestelijk Slotconcert

‘Viaggio in Italia’

  • Antonio Vivaldi: Concert voor 4 violen in b klein, RV 580
  • Giovanni Sollima: (3 mouvements from) Viaggio in Italia, voor cello en kwartet
  • Nicolò Paganini: Cantabile, MS 109
  • Luigi Boccherini: Kwintet voor gitaar en strijkers in D groot, G. 448: Fandango

—-

  • Luciano Berio: 5 Duetti per due violini
  • Astor Piazzolla: Cuatro Estaciones Porteñas

Musici:

Daniel Rowland, Maja Bogdanovic, Alberto Mesirca, Vladimir Mendelssohn, Joël Waterman, David Cohen, Zoran Marković, Evelien Prakke, New Gen en het Stift Festival Orkest